Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tradiční novoroční výlet

1.1.2010

Hned po ránu jsme se zbalili, já nadělala svačinky, obstarala a vyvětrala pejsánky, kteří s náma nejeli a šup do Netolic na mašinku.

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Každý rok vyrážíme na výlet za sněhem, letos jsme to , ale vzdali, pač snížek by sme našli asi až v Alpách a tak jsme prostě vyrazili na výlet do lesa. Doprovázela nás Ikolka a za nejmenší Filípek,který půlku cesty strávil mě za bundou.

 

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

Mašinka nás svezla asi 12 minut do zastávky Libějovice a tam jsme vystoupili. Přešli jsme rušnou silnici a hurá do lesa. Cesta vedla okolo velkého ranče a pak přes koleje zmizela v lese a my s ní.

 

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Bylo tu krásně. Barvy mechu v kontrastu se spadaným listím, pukající led na loužích byl zase ráj pro naše dětičky, a Ikolku s Filípkem šíleně zajímala ta krásně skákající zvířátka s bílýma prdelkama, která vybíhala z lesa nám přes cestu do polí.

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

Dětem jsme krátili cestu hrou na honěnou, a na závody. Taky nám z lesa zkřížil cestu medvěd, v podobě našeho tatínka, před kterým jsme s dětičkama utíkali. Jája pak začal s Ikolkou chytat v rigolu ryby a když se mu stratila i Ikolka volal na celý les mami mamí.

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

Taky jsme potkali spoustu velikých kamenů, taťka povídal, že asi nějakému hraběti rozebrali hrad. Lést po kamenech byla pro prcky asi největší zábava.

Vraceli jsme se přes malovičky, kde jsme si prohlídli hezkou vesničku, až dětičky boleli nožičky. Pravda mají je maličké a po šesti kilometrech nebylo divu. Konečně tu byla vesnička Malovice, kde jsme mohli sednout před čekárnu a čekat na vláček kolejáček.

Zpívali jsme si tatínek honil děti okolo zastávky a bylo veselo. A už bylo v dálce slyšet troubení mašinky na přejezdu. A protože jich tam bylo hodně troubila mašina hodněkrát.

Obrazek

 

Já měla Filípka za bundou a předháněli sme se kdo se klepe víc, no holt vždy se málo obleču. Dětem bylo teploučko a to bylo hlavní. Konečně jsme seděli v teplé mašince, která nás vylodila v Netolicích a  už nás naše Felina vezla domů,kde už nás čekali kamarádi Zuzanka a Jirka 

A protože to asi zimě bylo hloupí, aby připravila dětičky o snížek, hned druhý den napadl. A tak jsme neváhali, vzali sáně a boby a vyrazili sáňkovat do silážní jámy.

Obrazek

 

Obrazek

Zní to legračně, ale když tu ve vsi žádný kopec nemáme a dětičky chtěj sáňkovat, musí si maminky poradit ne? Tak jsme si snížek přece jen užili. 

Obrazek