Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nešlo to jinak

Po odchodu mojí nejlepší psí kámošky, mě nějak přestal těšit svět. S Akinkou jsem začala krásný život, který trval skoro deset let a její rychlý odchod, mě opravdu zdrtil. Tuhle chvíly jsem si v obavách představovala snad stokrát, když bylo Akince dost zle, ale ani ve snu by mě nenapadlo jak se mnou její odchod zamává. Ikolka my v těžký chvíly moc pomáhala, ale stejně mě život přestal těšit a já nevěděla kudy kam.

ObrazekObrazek                 Berynka 

Trvalo to dlouho až se stalo něco co sama dobře neumím pochopit. Když my Dana,panička Berynky z Vlčí smečky,napsala zprávu-Akinka bude podruhý babička , Berynka je březí.Nejdřív mě napadlo , kde je Akinka, když jako bude babička. Pak my ,ale mozek znova zopakoval ten fakt, že Akinka už opravdu není a mě naskočila nová myšlenka. Vezmu si štěňátko od Akinky dcery. Budu mýt vnučku po Akince.

Obrazek

 

 

 

 

Obrazek

Hned jsem psala Daně a obě jsme se začali těšit a bát. I Dana si chtěla nechat fenečku a tak sme si moc přály aby Berynka pro nás v bříšku ty dvě holky měla.

 

 

 

 

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Doma začal, tak trochu boj, ale Jarda je dobrák a protože sám pocítil jak se mnou ztráta Akíska zamávala, povolil my teda vzít si po ní vnučku. Konečně přišla zpráva, když sme se vrátili z vody, že Berynka porodila čtyři štěňátka a z toho jsou tři holky a jeden kluk. Dana my hned poslala MMSkou fotečku a já už ji viděla. Byla tam moje malá krásná fenečka. Hned jsem ji psala že mám vybráno a už my ta holčička prostě zůstala.

S Jájou jsme se na malou vnučku moc těšili a tak sme ji po volných chvilkách vymejšleli jméno. Moc sme se u toho nařechtali až sme stvořili jméno BAKULKA. To bylo legrace.

ObrazekObrazek

Na Bakulku jsme se jezdili dívat co to šlo, a já cejtila jak se my vrací chuť do života. Nevím proč, ani jak to vysvětlit, ale cítila jsem, že Bakulka mě nakopne a já budu moct zase vesele fungovat.

Nejvíc starostí jsem připravila svýmu nejlepšímu kamarádovi Jirkovi. Ten my pořízení Bakulky vůbec neschvaloval a stále my opakoval, že to stejně nebude Akinka. Doufám, že se na mě moc nezlobí a že ten šok brzo překoná. Vím že to se mnou myslel dobře a za to mu děkuju.

Obrazek

 

 

 

 

Obrazek

Konečně přišel den kdy sem si pro malou Bakulku mohla přijet. Těšila jsem se moc. Vše bylo připraveno a já dorazila k Daně. Holky my Bakulku krásně předaly. Taky její krásně připravenou výbavičku a já si odnášela, tedy lépe řečeno holky my Bakulku odnášely k autu. Bakulka celou cestu lezla po sedačkách, kvičela jako kňour a nezastavila se ani na vteřinu. Už z toho my bylo jasný že to bude živel.

 

 

 

Po příjezdu do svého nového domova se přïvítala s dětma a v obejváčku se vyspala, aby nabrala sil na svoje další seznamování s naší smečkou. Seznámila se se svým bydlením s Ikolkou, taky s čivavkama a pak už začala řádit.

Obrazek

 

 

 

Druhý den už byla u nás jako doma. Promenádovala se po dvoře skoumala statečně sousedovic stádo ovcí a ukázala my jak se honí uzlík, rukavice nebo větvička s lístečkama.

 

 

 

Obrazek

 

 

Taky jsme se zašly podívat pod Olinky lípu za tou naší bábou a já cítila ten mír v srdíčku a novou obrovskou radost. Máme vnučku po Akince její krev a doufám že i její temperamentní povahu, kterou se u Bakulky budu snažit co nejvíce rozvíjet.

Obrazek

Obrazek

 

 

 

Největší radost z příchodu ovčounskýho mimina měla ale kupodivu naše holka Ikolka. Vždyť ona si od smrti Akinky neměla pořádně s kým prohnat kejty. S čivinama to je beznadějný. Hned se dala do provokování prcka a chtěla aby jí Bakulka následovala ve hře.

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

Tak jsme zase kompletní. Akinka nám určitě bude ze zhora držet psí tlapky. A my budem lítat a dovádět a radovat se z naší Vlčí smečky.

IKOLKA   a    BAKULKA

Moc bych chtěla poděkovat  chovatelce Daniele Kubíkové, za to že Berynku (Sentu) uchovnila . A taky za krásný odchov, štěňátek.Za jejich vymazlení moc děkuju i dcerám Barunce a Petře.

 Děkuju a těším se , že nám to s Bakulkou půjde i k vaší radosti.

Bery z Vlčí smečky