Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dnes 18.4.09

jsme pustili do psího ráje naši milovanou psí holku Akinku

Akinka, pakule, Akísek, Paku Paku, Pakuna, Pak Pak,

Více smajlíků ke staženíObrazekVíce smajlíků ke stažení

 

Naše milovaná kámoška Akinka se po prvních teplých dnech začala rychle zhoršovat. Na posledních svých závodech v Netolicích by sme ji nikdo nehádal tak rychlí konec. V plné síle, s lesklou srstí a v pěkné kondici zvedla stopu IPO3 a bylo to její rozloučení s krásným téměř desetiletým aktivním životem s naší rodinou. Pak přišly tři špatné týdny.

ObrazekObrazek

 

Nejen že jí přestaly nosit zadní nohy nejdřív jedna a pak druhá, ale hárání se změnilo, vkrvácení a vše se promněňovalo v bolesti. Nezabraly kortikoidy, ani elektromagnetická dečka půjčená od Hanky, které moc děkuju za pomoc psychickou i fyzickou, na kterou sme ji pokládali, protože posledních pár dnů už si Akinka ani sama nelehla, ani se sama nezvedla.V páteční večer mi Akí odmítla i žrát, snad poprvé vživotě. Zvracela a večer při venčení padla a plakala. Bylo to pro ní utrpení jak fyzický tak hlavně psychický. Ona za mnou moc chtěla jako vždy všade jít a nemohla. Ten večer jsem se rozhodla že musím Akinku nechat odejít důstojně.

ObrazekObrazek

 

V noci sem si v obýváku ustlala ve spacáku vedle ní a objímala jí za krkem , tak jak sme spolu spávali na všech výletech, dovolených, u záchranářů. Byla spokojená, jakoby se její očička smáli. V sobotu ráno jsem volala pani veterinářce Kubové, zda by mi Pakunku přijela uspat domů a ve dvě hodiny byla u nás. S Akinkou sem byla celej zbejvající čas a když naposled vydechovala držela jsem jí za hlavu a vdruhé ruce mačkala její nádherné vlčí tlapy, které se mnou prošly tolik životních cest. Její polohu ležící paku s packou přes packu nezapomenu do smrti. Akinko budeš nám moc chybět.

Obrazek

 

 

Akíska jsem si pochovala na zahradě pod Olinky lípou.Bude pořád s náma v rdcích a v mysli. A je dobře, že teď už se bezstarostně prohání se svýma kámošema s Argienkou a Bačíkem v psím ráji. Nikdy na tebe hafane muj nezapomenu na to vem jed.

Obrazek

 

Obrazek

 

 

Děkuji Pavlíkovi Svobodů za to že mi Akinku prodal,děkuji svýmu manželovi Jardovi za to že Akinku se mnou bral jako naše děcko a dovolil mi ji všade tahat a spát v našem lidském doupěti, děkuji nejlepšímu kámošovi Jirkovi Konvičků, že mi Akinku v obranách dotáhl, až tam kde byla,děkuju kamarádce Hance Klímů, že mi pomohla s Akinkou a do všech tajů kynologie nás zasvětila, děkuju i holkám Janče a Dádě za to že sou tak fajn holky a pomohly mi z nejhoršího a nejvíc děkuju tobě Akinko za krásných deset let tvého života po mém boku,bylas úžasná psí kamarádka celé mé rodince , vychovala si mi naše dvě dětičky a trochu si utvořila i povahu naší nové psí kamarádky Ikolky, se kterou se teď budu snažit zase další léta budovat podobný krásný vztah, jako sme měly ty a já.

Obrazek

Obrazek