Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Akinky tři výstavy

S Akinkou jsme trochu zbrkle absolvovaly 3 výstavy.

Obrazek

21.10.2000

SVOD České Budějovice

Ještě před výstavou, byl tenkrát povinný svod Německých ovčáků. Ten jsme s Akinkou absolvovali v Českých Budějovicích.

Obrazek

3.3.2001

Národní Výstava České Budějovice

První výstava v Českých Budějovicích, kde sme si nenechali napsat dobrou.Říkala jsem si, že počkáme a že Akinka má na to dostat VDčko.

 

Obrazek

23.6.2001

Oblastní Výstava NO v Hodoníně

Vymyslela jsem, že pojedem na dvoudení akci do hodonína. Sobota že se koná výstava a v neděli bonitace. Bát jsem se začala až když sme do areálu celá parta dorazili. Akinka tady mezi stovkama , krásných výstaváků, byla snad jediná vlkošedá ovčanda  na celém stadionu. Všade jen posedávali vystavovatelé, hladili své ovčouny rukavicema a stříkali na ně blištidla, aby se všichni co nejvíc leskli. Najednou se mi začalo zdát, že Akinka je opravdu nehezké stvoření.

Vzala sem ji do rohu hřiště a hráli sme si z míčkem a já se začala modlit aby sme tu Dobrou vyběhaly.

Dopadlo to dobře,ikdyž ve třídě dospívajících je nejlepší známka VD, vyběhala si Akinka i mezi tak velkou konkurencí známku Dobrou a měla jsem radost i z toho, že sme nakonec neběhaly poslední. V soutěži o nejškaredější čubynku v kruhu nás naštěstí převálcovala jedna ještě ošklivější znakačka než byla Akunka. No hlavně asi proto, že měla srst až na zem. Druhý den sme zbonitovali a byli sme všici tří rádi, že to tak dobře dopadlo.

 

Obrazek

 

Obrazek

14.9.2002

Krajská výstava NO Vodňany

To, že Akinka i v takové vypjaté situaci v Hodoníně vybojovala známku Dobrou, mě posílilo v odhodlání, že ve třídě pracovní má šanci vyběhat si VDčko. Nastoupily sme teda spolu na naší místní výstavě a díky šikovné Mirce, která mi Akinku krásně odvodila a i postavila jsme opravdu tu Velmi Dobrou nakonec dostaly.

Měla jsem velikou radost, ale taky hlavně z toho , že už na žádnou další běhací výstavu nemusíme. Měly sme s Akinkou jazyky až na vestě obě dvě. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek